Ogródek warzywny

Kategoria: Relaks
Tagi: , , ,

Ogródek warzywny Każdy z nas ceni sobie warzywa. Używamy je w zasadzie, co dziennie do kolokacji czy też obiadu. Dzięki nim możemy do naszego organizmu dostarczyć odpowiednią dawkę witamin oraz składników mineralnych. Wiele osób posiadających działkę nie wyobraża sobie nie mieć na niej ogródka warzywnego. Jakie jednak miejsce na nie wybrać? Sprawa nie jest prosta, ponieważ warzywa do prawidłowego wzrostu potrzebują zarówno światła, jaki wody, dlatego najlepiej, aby był to teren częściowo zacieniony i nie bezpośrednio na słońcu. Jeśli nie mamy takiego miejsca możemy szybko je stworzyć, pomogą nam drzewa owocowe, które zacienią przestrzeń. Kolejnym aspektem jest odległość od domu. Dobrze, aby ogródek był stosunkowo, blisko ponieważ wtedy korzystanie z jego dobrodziejstw jest o wiele bardziej wygodne i szybkie. Pamiętajmy też, że ogródek nie musi być wcale zwykłą przestrzenią użyteczną można z tego fragmentu działku zrobić coś innowacyjnego, czyli na przykład ciekawie wykonać ogrodzenie może być drewniane lub z kamieni. Tak na prawdę wszytko zależy od naszej koncepcji i pomysłowości. Ogródek może wyglądać ładnie a przy tym być bardzo użyteczny i wygodny nic dziwnego, że wciąż cieszy się tak dużym powodzeniem wśród działkowiczów.

Alarm w naszym domu

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Alarm w naszym domu Alarmy niezależne to takie, które nie są wpięte w system powiadamiania i monitoringu w firmie ochroniarskiej. Wprawdzie takie urządzenie może być wyposażone w nadajnik GSM, ale wiadomości będą wysyłane do osoby, której numer został zdefiniowany – na przykład właściciela. To rozwiązanie jest dobre, jeżeli mieszkamy stosunkowo blisko swojej budowy i czas dotarcia na nią jest krótki. W innych przypadkach lepiej skorzystać z usług profesjonalistów i wybrać doświadczoną agencję ochrony, która zajmuje się również ochroną budów. Koszty z tym związane nie muszą być wysokie. Początkowe ceny wynoszą od 25 złotych na miesiąc. Jest to bardzo niewiele, szczególnie jeśli porównamy to z możliwymi stratami wywołanymi kradzieżą kosztownych materiałów. Wybierając firmę ochroniarską do strzeżenia budowy i materiałów, wybierać należy taką która zapewnia najkrótszy czas interwencji na zgłoszenie. Średni czas przyjazdu na miejsce nie powinien przekraczać 15 minut w ciągu dnia i 10 minut w nocy. Wszystkie inne firmy, które oferują jeszcze niższe ceny i dłuższe czasy dojazdu nie są dobrymi rozwiązaniami. W momencie kiedy ochroniarze będą jechali na miejsce zdarzenia, złodzieje mogą pod osłoną nocy wynieść wszystkie materiały i samochodem oddalić się w nieznanym kierunku. Wówczas ich odnalezienie będzie prawie niemożliwe.

Altana na działce

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Altana na działce Zagospodarowanie działki mieszkalnej to wbrew pozorom nie jest proste zadanie, a więc musimy zrobić to z pomysłem i wyobraźnią. Dzięki odpowiednim pomysłem może ona stać się doskonałym miejsce na spotkania towarzyskie. Każdy z nas pragnie pochwalić się przyjaciołom swoimi osiągnięciami, a więc będziemy potrzebowali do takich spotkań odpowiedniego miejsca. Bardzo fajnym pomysłem okazuje się altana. Ta część działki w szybki czasie stanie się bardzo popularna a dzięki temu zacznie spędzać więcej czasu na zewnątrz. Altana to nic innego jak konstrukcja zwykle drewniana z zadaszeniem. Zanim przystąpimy do wybudowania altany musimy odpowiedni przygotować podłoże. Pierwszym sposobem jest wylanie betonowej płyty, która pełnić będzie rolę podłogi. Beton jest bardzo wytrzymałym materiałem, który zapewni nam długą żywotność, należy jednak wspomnieć, że nie da się go modyfikować, a próba przeniesienia altany może okazać się niemożliwa. Drugim sposobem jest wykonanie podłoża z drewna. Bardzo popularne stało się układanie palet, następnie łączenie ich za pomocą desek drewnianych, mają one znacznie mniejszą żywotność niż beton, ale w przypadku próby przeniesienia nie stawia najmniejszych oporów.

Plac zabaw dla dzieci

Kategoria: Relaks
Tagi: , , ,

Plac zabaw dla dzieci Działka jest terenem, który możemy zagospodarować w sposób dowolny musimy skupić się na zagadnieniu, co tak na prawdę jest nam potrzebne. Jeśli mamy małe dzieci to na pewno powinniśmy postawić na plac zabaw. Dzieci uwielbiają się bawić na świeżym powietrzu, biegać i być ciągle w ruchu znakomitym pomysłem na pozbycie się z nich nadmiaru energii jest na pewno plac zabaw. Rodzaj takiego miejsca uzależniony będzie od wieku naszych pociech. Jeśli są one małe decydujemy się na huśtawki, tory przeszkód czy piaskownice wszystkie te elementy można później rozbudować tak, aby plac rozwijał się wraz z dzieckiem. Bez względu na to, co znajdzie się w naszym placu zabaw musi być to miejsce dobrze usytuowane, czyli na początku planujemy teren oraz rozmiar placu. Plac najlepiej jest umiejscowić w sąsiedztwie drzew wówczas dzieci mają osłonę przed nadmiarem słońca po drugie najlepiej, aby był on na trawie, ponieważ ona amortyzuje wszelkie urazy, przewroty. Kolejnym aspektem jego lokalizacji jest bliskie sąsiedztwo z tarasem lub oknem tak, aby dzieci mogły być na widoku swoich rodziców szczególnie, kiedy są małe i mają tysiąc pomysłów na minutę. Plac zabaw to wspaniałe miejsce do spędzania wolnego czasu dla dzieci jednak musi być to przede wszystkim miejsce bezpieczne

Czas na budowe

Kategoria: Papiery
Tagi: , , ,

Czas na budowe Kiedy fundamenty zostaną wylane i minie 28 dni ich stygnięcia, można przystępować do wznoszenia na nich murów. To jest stosunkowo szybki etap, który w niewielkich obiektach może być zakończony po kilku dniach. W większych, wielokondygnacyjnych domach trwa to dłużej, między innymi dlatego że jest połączone z wylewaniem monolitycznych stropów, lub układaniem ich na belkach. Od jednego do kilku tygodni – tyle trzeba zaplanować. Możemy więc przyjąć, że za nami dwa pełne miesiące pracy i osiągnęliśmy stan surowy otwarty. Na tym etapie przystępuje się do budowania więźby dachowej. To kolejna skomplikowana czynność, która może zajmować więcej czasu, jeżeli dom posiada niestandardowy dach, z wieloma załamaniami i oknami. Jeden do dwóch tygodni. Tyle trzeba dodać do tego miejsca. Mając stan surowy otwarty, przystępujemy do montowania okien. To zajmuje kilka dni w średniej wielkości domu, jeżeli pracuje w nim doświadczona ekipa. Warto wiedzieć że nie należy poganiać pracowników, kiedy ci dokonują montażu okien. Każde okno powinno być starannie wypoziomowane. Tak aby w przyszłości nie było żadnych problemów z jego otwieraniem i zamykaniem. Kiedy okna znajdą się na swoich miejscach osiągnęliśmy stan surowy zamknięty. Licząc na okrągło, powinno minąć 3 miesiące od wbicia pierwszej łopaty do ziemi. Co dalej? Będzie można teraz wykonywać prace w środku, czyli instalacje kanalizacyjne, wodociągowe, grzewcze i elektryczne. Następnie ułożone zostaną tynki i wylewki na podłogach. Równolegle mogą być prowadzone prace związane z wykończeniem elewacji, a wcześniej ociepleniem budynku jednym z systemów izolacji termicznej.

Budowa willi – skąd brać projekt

Kategoria: Papiery
Tagi: , ,

Budowa willi – skąd brać projekt W sprzedaży oraz w internecie znajdziemy wiele katalogów z gotowymi projektami domów jednorodzinnych. Jednak kiedy zamierzamy wybudować willę, pojawia się problem. Dla takich nieruchomości wcale nie ma tylu projektów, ile byśmy chcieli otrzymać. Czy nie można zatem liczyć na gotowe projekty willi? Czy jesteśmy zawsze skazani na indywidualne projekty, gdy zamierzamy stać się właścicielem niebanalnego, dużego domu, w którym będzie mieszkało się wygodnie? Okazuje się że tak. Dlaczego architekci tak niechętnie projektują wille i nie czynią z nich projektów gotowych do zakupu. Odpowiedź jak zwykle jest prosta. Nakład czasu na wykonanie projektu domku jednorodzinnego i projektu willi jest zupełnie inny. Projekty domków są najchętniej kupowane. Akceptowany koszt budowy takiej nieruchomości to kolejna zaleta i czynnik, przemawiający za takimi projektami. Niestety wybudowanie luksusowej willi to koszt kilkukrotnie przewyższający wartość domku dla jednej rodziny. To z kolei oznacza że wykonanie projektu zajmuje więcej czasu i jest droższe. Mało który architekt chce się zdecydować na poświęcenie olbrzymiej ilości czasu na to, aby przygotować projekt, który nie daje gwarancji że zostanie kiedyś sprzedany. Poza tym, wielu inwestorów decydujących się na wybudowanie tak luksusowej rezydencji dysponuje dużym budżetem. Jest on tak wielki, że bez problemów mogą sobie pozwolić na to aby zamówić projekt pod własne dyktando. Jest to wręcz wskazane, gdyż pozwala umieścić w nieruchomości wszystkie rzeczy, których się oczekuje.