Ubezpieczenie budowy

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Ubezpieczenie budowy Czy słyszeliście o tym, że można ubezpieczyć swoją budowę? Dla wielu z was może to być zaskoczeniem, ale zmiany w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych zaszły tak daleko, że obecnie wiele z nich sprzedaje polisy ubezpieczeniowe dla prywatnych budów. W jakim celu warto nabyć takie ubezpieczenie? Jak wiadomo budowa często jest otwarta nie tylko dla pracowników, ale i osób postronnych. Na budowie często może również dochodzić do poważnych wypadków. Wreszcie, podczas kataklizmów pogodowych, budowa podobnie jak istniejące już domy mogą ulec całkowitemu lub częściowemu zniszczeniu. A wraz z budową zgromadzone na placu materiały budowlane i wykończeniowe. Wykupienie polisy ubezpieczeniowej na swoją budowę chroni nasze interesy przez zrujnowaniem z powodu czynników niezależnych od nas. Suma gwarancyjna, na jaką opiewa polisa na budowę będzie zależała od kilku czynników. Decydująca jest wycena przez rzeczoznawcę, chociaż wiele firm korzysta również z operatów, przygotowanych przez inwestora i zatwierdzonych przez ubezpieczeniowego rzeczoznawcę. To czy budujemy za pieniądze pochodzące z kredytu hipotecznego czy też za swoje własne również ma znaczenie.

Alarmy bezprzewodowe

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Alarmy bezprzewodowe Alarmy bezprzewodowe na budowy oferowane są jako syreny, lub mogą występować w parze z sygnalizatorem wizualnym. Wykrycie ruchu uruchamia sygnał dźwiękowy, który z kolei oznajmia okolicznym mieszkańcom że miała próba włamania. Bardziej zaawansowane modele mogą być połączone z nadajnikiem GSM, który z kolei będzie wysyłał powiadomienie SMS na zdefiniowany wcześniej numer telefonu komórkowego – najczęściej właściciela budowy. Zestawy gotowe do montażu można zakupić w marketach budowlanych, a także sklepach z elektroniką użytkową. Cena zakupu wynosi zazwyczaj kilkaset złotych. Po zakończonej budowie alarm w dalszym ciągu może służyć do chronienia naszej nieruchomości. Warto jednak wtedy zamienić zasilanie bateryjne na sieciowe z podłączeniem do akumulatora dużej pojemności.

Zadbaj o bezpieczeństwo na budowie

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,

Zadbaj o bezpieczeństwo na budowie Zależy ci aby pracownicy na budowie domu mieli zapewnione maksymalne bezpieczeństwo? Jeśli tak, to przeczytaj garść cennych porad, z którymi być może uda ci się podnieść komfort pracy, a tym samym jej wydajność i jakość. Praca w warunkach placu budowy nie jest łatwa. Szczególnie wtedy, kiedy żar leje się z nieba. To sygnał, że pracownikom należy zapewnić odpowiednią ilość napojów. Najlepiej aby to była woda, która oczywiście najlepiej gasi pragnienia. Woda butelkowana idealnie sprawdza się w warunkach pracy fizycznej. Może to być woda gazowana, lekko gazowana lub niegazowana. Wcale nie ma obowiązku, byś musiał kupować pracownikom słodkie napoje gazowane. Tak naprawdę nie są one polecane, bo w rzeczywistości wzmagają, a nie gaszą pragnienia.