Domy szkieletowe

Kategoria: Budowa domu, Porady
Tagi: , , ,

Domy szkieletowe Domy szkieletowe mogą powstawać w technologii szkieletu drewnianego i metalowego. Dla domów mieszkalnych szkielety stalowe są wykorzystywane rzadziej, z uwagi na wyższe koszty. Dom szkieletowy ma kilka podstawowych zalet. Jest zazwyczaj energooszczędny, a więc koszty jego utrzymywania są małe. Jest również tani w produkcji – przynajmniej w krajach, w których drewniany surowiec nadal jest sprzedawany w atrakcyjnie niskich cenach. Do tych miejsc zalicza się wcześniej wspomniana Skandynawia i Ameryka Północna. W tych miejscach domy szkieletowe występują w największym zagęszczeniu. Niestety, technologia ta nie jest również pozbawiona wad. Do największych mankamentów należy stosunkowo mała wytrzymałość domów szkieletowych. W odróżnieniu od domów murowanych, w kanadyjczykach częścią nośną jest drewniany, ażurowy szkielet. To on odpowiada za przenoszenie wszystkich obciążeń. Pomimo że w dobrych warunkach pogodowych taki dom zachowuje się całkiem poprawnie, to jednak w starciu z większym huraganem składa się jak domek z kart. Domy murowane co najwyżej mogą ucierpieć w jednym elemencie – dachu. Cała reszta pozostaje jednak nienaruszona i w dalszym ciągu chroni mieszkańców przed niebezpieczną aurą, która w każdej chwili może zaatakować. Wybierając technologie, w której zostanie wybudowany wasz dom, warto pamiętać o tych wszystkich zaleceniach i uwagach, wymienionych w niniejszym tekście.

Prestiż

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Prestiż Jeżeli też należysz do konsumentów i przyszłych inwestorów, dla których bardziej od pieniędzy liczy się prestiż, powinieneś znaleźć duże i doświadczone biuro projektowe, które na swoim koncie ma wiele projektów na wille. Nie zawsze klientami takich biur są Polacy, oraz nie zawsze te inwestycje powstają w naszym kraju. W dużej liczbie wypadków, budowa willi wg projektu krajowego architekta jest realizowana w jednym z krajów śródziemnomorskich. Dlaczego więc projekt na willę zamawiany jest w polskim biurze projektowym? Odpowiedź po raz kolejny jest niezwykle prosta. To zasługa niskich cen i bardzo utalentowanych projektantów, którzy mają duże umiejętności w zrealizowaniu oczekiwań klientów. Również tych niewypowiedzianych oczekiwań, często trudnych do rozpoznania. Wiedząc już co jest powodem tak dużego zainteresowania polskimi architektami, nie będziemy mieć wątpliwości że projekt willi na zamówienie jest lepszym wyborem niż projekt gotowy, wzięty prosto z półki z katalogami.

Domek na drzewie dla dzieci

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,

Domek na drzewie dla dzieci W planie zagospodarowania naszej działki musimy umieścić wszelkie elementy, które mają w niej wystąpić. Trzeba dokładnie wykonać pomiary i sprawdzić przede wszystkim typ gleby, aby później poczynione inwestycje nie przyniosły strat. Jeśli mamy dzieci a nasza działka nie jest może pokaźna musimy wybrać inny sposób na miejsce dla naszych pociech. Teren taki można wygospodarować na drzewie. Dzieci uwielbiają szałasy i domki wiec z takiej opcji także powinny być zadowolone. Domek na drzewie jest dobrą alternatywą dla osób, które nie mają dużej działki lub chcą wykonać na niej inny projekt, w którym plac zabaw nie wchodzi w grę. Dzięki domku na drzewie dzieci mają miejsce do zabawy i przechowywania swoich skarbów. Domek na drzewie jest troszkę wyznawaniem, ponieważ trzeba wykonać go samemu w tym celu wybieramy duże rozłożyste drzewo, które będzie stanowiło podstawę domku, następnie za pomocą wyprofilowanych desek składamy jego poszczególne fragmenty w całość. Domek musi być przede wszystkim stabilny oraz bezpieczny. Nie możemy zapominać też, że znajduje się na wysokości, więc musimy wykonać do niego wejście, może mieć postać drabiny lub liny wspinaczkowej kwestia ta uzależniona jest od wieku dzieci oraz ich umiejętności.

Dom z piwnicą czy bez?

Kategoria: Porady
Tagi: , , ,

Dom z piwnicą czy bez? Czy to prawda że podpiwniczone domy to już przeszłość? Tak bowiem twierdzi wielu dzisiejszych inwestorów. Prowadzona przez nich budowa domów nie uwzględnia zapotrzebowania na piwnice, traktując je jako niepotrzebny koszt i powierzchnię niewykorzystywaną. Czy rzeczywiście? Pomimo że głębokie piwnice pod całą powierzchnią domu są rzeczywiście nikomu niepotrzebne, to jednak jedno zagłębione w ziemię pomieszczenie może być bardzo przydatne z punktu widzenia mieszkańca. Tak będzie szczególnie wtedy, kiedy właściciele i mieszkańcy domu mają zamiłowanie do samodzielnie przyrządzanych przetworów i win. Warunki panujące w ciemnej piwnicy są idealne do przechowywania takich specjałów. Wśród najczęściej podnoszonych głosów krytyki przeciwko temu, aby piwnice w nowych domach nie występowały, należą wysokie koszty związane z ich wybudowaniem, a następnie eksploatacją. To nieprawda. Zresztą po raz kolejny. Domy z piwnicami wcale nie są trudne w eksploatacji. Jeżeli tylko zadbamy o to, aby piwnica otrzymała solidne zabezpieczenie przeciwwilgociowe, nie zagrażają nam żadne podtopienia. Piwnica nie musi również szpecić wnętrza domu. Schody do niej prowadzące nie muszą być murowane. Często wystarczające będą metalowe lub drewniane schody – zwłaszcza jeżeli z piwnicy zamierzamy korzystać naprawdę sporadycznie. Piwnica – czemu tak rzadko jest budowana? Nowoczesna budowa domów ucieka od wszystkiego, co chociaż trochę wiąże się z dawnymi czasami. A piwnice pełne kartofli na pewno należą do obrazów, które niechętnie wspominamy. Zapomina się jednak o tym, że w piwnicach można przechowywać wiele przydatnych rzeczy. Piwnice nie muszą być również surowymi pomieszczeniami, ciemnymi i z kamiennymi ścianami. Często wystrój i wykończenie piwnic w niczym nie ustępuje wyglądowi mieszkania. W takich pomieszczeniach powstają wówczas siłownie, pomieszczenia rekreacyjne, sauny i inne miejsca, w których można się oddać relaksowi. Kolejną zaletą piwnic jest to, że są one umieszczone w miejscach, w których nikomu nie przeszkadzają. Dlatego idealnie nadają się do prowadzenia tam nieco głośniejszej działalności – możemy w piwnicy urządzić na przykład salę ćwiczeń dla założonego przez siebie zespołu. Możliwości są nieograniczone i mając piwnice, z pewnością bardzo szybko znajdziemy dla niej takie zastosowanie, które w pełni będzie potrafiło wykorzystać drzemiący w niej potencjał. Budowa domów mieszkalnych – a ty jakie masz pomysły i przemyślenia w związku z nią?

Dom – co powinien mieć

Kategoria: Porady
Tagi: , ,

Dom – co powinien mieć Wydajesz kilkaset tysięcy na zbudowanie domu, dlatego powinieneś w najdrobniejszym szczególe zaplanować wszystkie rzeczy, które będą w nim występowały. Inwestycja jaką jest budowanie domu to nie zakup samochodu lub postawienie altanki na narzędzia. Jedna decyzja będzie ważyła na całej reszcie życia twojego i twojej rodziny. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak budowa domu może wpłynąć na nas, oraz o jakich rzeczach musimy pamiętać na etapie wyboru projektu, aby późniejszy dom był taki, jak chcieliśmy mieć, ale nie potrafiliśmy tego wyobrazić sobie.Garaż – to jedno z pomieszczeń, o których bardzo często zapomina się podczas projektowania i późniejszego budowania domu. Nieraz klienci twierdzą, że garaż połączony z domem to niepotrzebne koszty, których nie chcą ponosić. Zapominają jednak o tym jak wielki jest to komfort w deszczową pogodę wsiąść prosto do auta suchą stopą, bez konieczności wychodzenia na dwór. Jeżeli połączony z częścią mieszkalną garaż wyposażymy w automatyczną bramę, to komfort użytkowania będzie nieporównywalny do żadnych innych rozwiązań. Ostatecznie koszty wybudowania garażu w bryle domu nie są tak wielkie, aby były trudne do zaakceptowania. Nad garażem może zostać zaprojektowana przestrzeń mieszkalna, lub taras. Jedno i drugie to bardzo dobre pomysły, aby cieszyć się jeszcze bardziej funkcjonalnym domem.