Dodatkowy garaż na działce

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,

Dodatkowy garaż na działce W domach jednorodzinnych bardzo często rodzi się problem z przestrzeniom na przechowywanie posiadanych dóbr. W chwili, kiedy posiadamy integralny garaż jednostanowiskowy zwykle borykamy się z brakiem miejsca na nasze pojazdy. Nowoczesne społeczeństwo ceni sobie niezależność, a więc posiadanie wielu prawa jazdy w domu jest popularne. Każdy posiadacz prawa jazdy chciałby mieć własne auto. Posiadanie samochodu to bardzo wielka zaleta, ale jednak musimy mieć miejsce na przechowywanie pojazdu, ponieważ samochód zostawiony na dworze bardzo szybko niszczeje, a przecież nie jest to tania rzecz, więc musimy bardzo dobrze o nią zadbać. Idealnym pomysłem w tej sytuacji jest dodatkowy garaż na naszej działce. Dodatkowe garaże możemy podzielić na dwie kategorie, garaże murowane oraz garaże mobilne. Garaże murowane to zwykle część integralna z budynkiem gospodarczym, a garaże mobilne to najczęściej popularne blaszaki, które posiadają możliwość przeniesienia. Garaże blaszane posiadają dodatkową zaletę, zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a dzięki temu nasza działka zyskuje na użyteczności, nie tracąc tym samym zbyt wiele przestrzeni użytkowej. Dodatkowy garaż przydaje się nawet w chwili kiedy nie mamy dodatkowego pojazdu, może on nam służyć jako przestrzeń magazynowa, a tej w przypadku prywatnych posiadłości nigdy za wiele.

Zagospodarowanie działki

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Zagospodarowanie działki Inwestorzy zazwyczaj główną uwagę przywiązują do budowy domu. Cały teren wokół budynku spada na drugi plan, nie możemy go jednak tak pomijać, bo zamieszkamy na placu budowy. Wszytko, o czym marzymy musimy dobrze przemyśleć i zacząć prace zanim pojawią się na działce rośliny dzięki temu nie zniszczymy ich. Po pierwsze planujemy cale oświetlenie działki, ponieważ musimy odpowiednio wcześniej rozłożyć kable. Po drugie utwardzamy ścieżki po to by porą zimową czy jesienną nie tonąć w błocie. Jeśli chcemy mieć piękny i wygodny ogród nie zapominajmy o kranach na zewnątrz trzeba też wcześniej przygotować teren pod położenie instalacji wodnej. Naszej pracy nie powinniśmy oddalać w czasie, ponieważ działamy na swoją niekorzyść. Im szybciej posadzimy drzewa czy rośliny tym szybciej nam urosną i nasz ogród zacznie żyć. W projektowaniu przestrzeni wokół domu nic nie jest przypadkowe wszytko musi łącznie się uzupełniać. Jeśli chodzi o rośliny musimy dobrze orientować się, jakich warunków potrzebują tylko wtedy będą pięknie rosły a my stworzymy swój cichy zakątek. Na początku działka nie wygląda dobrze wszytko jest zapuszczone, rozwalone jednak z czasem uporządkujemy nawet największą przestrzeń. Musimy pamiętać ze działka jest naszą wizytówką

A może działka rekreacyjna?

Kategoria: Relaks
Tagi: , , ,

A może działka rekreacyjna? Znacznie korzystniej będzie zakupić działkę rekreacyjną, dzięki której będziecie mogli wypoczywać na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Jednak to nie wszystkie rzeczy, które warto przeanalizować. Jeżeli na przykład nie macie wystarczających środków na to, aby budowa domu została zrealizowana bez kredytu bankowego, musicie być pewni że wasze zarobki wystarczą na pokrycie wszelkich zobowiązań finansowych, wiążących się z dalszym spłacaniem pożyczki na budowanie domu. Na samym końcu bardzo ważna i podbudowująca informacja. Jeżeli pomimo wszelkich wątpliwości i obiekcji nadal jesteście przekonani że chcecie mieć swój dom, to nie należy przejmować się potencjalnym ryzykiem. Pomimo że budowanie domu to proces długi i kosztowny, efekt zawsze jest wart swojej ceny. Możliwości, jakie oferuje własny dom nie mogą być porównane z żadnym innym mieszkaniem. Ogród, podjazd, a także miejsce do wypoczynku. To wszystko może być wasze i urządzone dokładnie tak, jak sobie tego wymarzyliście. Z pomocą architekta czy samodzielnie, zaprojektowanie domu może być dużą przyjemnością, której wspólnie będziecie się oddawać. Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji brać udziału w budowie, być może wasza pierwsza inwestycja budowlana będzie to premierową. Wierzcie lub nie, ale wiele osób twierdzi że dzięki wspólnemu budowaniu domu ich związek ponownie odżył i odzyskał to, co wydawało się że zostało na zawsze utracone. Entuzjazm, energię i siłę. Przekonaj się o tym na własnej skórze, wybierając projekt domu, który was na zawsze uszczęśliwi.

Ogrodzenie działki

Kategoria: Budowa domu
Tagi: , ,

Ogrodzenie działki Ogrodzenie działki to bardzo ważna rzecz w czasach dzisiejszych. Wielu z młodych inwestorów, którym marzy się posiadanie własnego domu zaczynają od kupna prywatnej działki, na której powstanie budynek. Działki są wybieranie w różnych miejscach, ale o tym w innym artykule. W chwili, kiedy nasza działka znajduje się w miejscu odludnym, gdzie nie mamy jeszcze sąsiada narażeni jesteśmy na wielkie niebezpieczeństwo. Wszelkie inwestycje, jakie poniesiemy mogą zostać nam skradzione, a w chwili, kiedy nasza działka jest ogrodzona ryzyko znacznie się zmniejsza. Z ogrodzoną działką możemy również poszukać agencji ochroniarskiej, która otoczy naszą posiadłość opieką przed nieproszonymi gośćmi. Ogrodzenie działki to bardzo obszerny temat, ponieważ obecnie istnieje niemalże nieskończona ilość metod na wykonanie ogrodzenia, poczynając od siatek, przez drewno, metal kończąc na ogrodzeniu z roślin żywych. Postaramy się dokładnie opisać wszelkie metody w poniższym artykule, abyście drodzy czytelnicy mogli sami zdecydować, która z propozycji spełni większość waszych oczekiwań. Zanim jednak zaczniemy grodzić działkę, musimy załatwić kilka spraw papierkowych, jak wytyczenie zjazdu na działkę z drogi gminnej.

Usytuowanie domu na działce

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Usytuowanie domu na działce Budowa domu jest sporą inwestycja, która najczęściej ciągnie się latami. Watro dobrze przemyśleć każdy szczegół, aby później nie żałować swojej decyzji. Po kupnie działki kolejnym krokiem jest usytuowanie domu. Pamiętajmy, że dobrze umieszczony dom nie tylko sprawia, że życie na działce jest wygodniejsze, ale też wpływa na zainteresowanie naszą działką osób postronnych, łatwiej jest dom taki sprzedać. Musimy zdecydować, co jest dla nas istotniejsze widok na ogród lepszy dojazd do garażu czy godne warunki dla roślin. Dom najlepiej jest usytuować na wyżej położonym fragmencie działki dzięki temu zabiegowi nie tylko chronimy dom przed zalewaniem podczas opadów, ale też mamy lepsze widoki z okien i eksponujemy dodatkowo nasz dom. Biorąc pod uwagę miejsce pod dom musimy też zapoznać się z charakterystyką terenu, czyli sprawdzić, z jakim gruntem mamy do czynienia, nie powinno domu budować się na wodnistym gruncie, torfowisku czy glinie. Jeśli nie zbadamy tego wcześniej budowa domu może nas sporo drożej kosztować niż zaplanowaliśmy. Usytuowanie domu w dużej mierze zależy do nas, ale nie tylko, ponieważ generują to także przepisy prawne, których musimy przestrzegać. Wybór miejsca na dom nie jest prostą sprawą, dlatego też watro wcześniej wszytko przemyśleć dogłębnie.

Ogrodzenie z siatki

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Ogrodzenie z siatki Wykonanie ogrodzenia to obecnie jedna z pierwszych prac budowlanych, jakie mają miejsce na naszej działce. Każdy z nas pragnie mieć odrobinę prywatności, a dzięki odpowiedniemu ogrodzeniu zostaje ona nam zapewniona. Bardzo popularnym sposobem grodzenia działki jest wykorzystanie siatki plecionej. Istnieje kilka wariantów na wykonanie takiej siatki, natomiast montaż przeważnie wygląda identycznie dla każdej wersji. Siatka jest to nic innego jak plecionka z drutu ocynkowanego, powlekanego odpowiednią warstwą PCV, która zabezpiecza przed utlenianiem się cynku. Siatkę możemy kupić w większości sklepów z akcesoriami budowlanymi. Siatka ogrodzeniowa swoją popularność zawdzięcza głównie niskiej cenie, szybkości montażu i oczywiście estetycznemu wyglądowi. Podstawą jest zakup odpowiedniej ilości akcesoriów do wykonania montażu, ponieważ sama siata to dopiero początek. Do tego rodzaju ogrodzenia potrzeba nam będzie odpowiedniej ilości słupków, przelotek, maskownic itp. Rozpoczynamy od ustawienia słupków, powinny one być dobrze utwierdzone w ziemi, aby ogrodzenie nabrało stabilności. Następnie montujemy większość akcesoriów, jak przelotki czy naciągacze. Następnie naciągamy siatkę i nasze ogrodzenie jest godne podziwu.