Jak chronić budowę domu?

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,

Jak chronić budowę domu? Budowa domu to miejsce, w którym często zgromadzono materiały o znacznej wartości. Jako takie mogą być bardzo interesujące dla złodziei. Trzeba się więc odpowiednio chronić przed możliwością zostania obrabowanym. W ciągu dnia, kiedy na budowie znajdują się pracownicy takie ryzyko nie istnieje. Problem zaczyna się nocą, kiedy plac budowy domu pustoszeje. Problem nie jest taki dotkliwy, kiedy w otoczeniu znajdują się inne domy. Jeżeli jednak budowa położona jest na uboczu, ryzyko bardzo wzrasta. W takich momentach przydaje się wiedza o możliwych sposobach ochrony. Dziś omówimy kilka z nich, wskazując na najlepsze i najbardziej skuteczne. Pierwszym pomysłem, który większości osób będzie przychodził do głowy to zatrudnienie stróża nocnego. To bardzo skuteczne, ale również kosztowne. Niestety, nie zawsze jedna osoba będzie mogła sobie poradzić z grupą złodziei, szczególnie mocno zdeterminowanych do wejścia na posesją. Wówczas znacznie bezpieczniej skorzystać z elektronicznych systemów zabezpieczenia mienia. Alarmy – to coraz popularniejsze rozwiązanie. Można wyróżnić dwa systemy alarmowe, stosowane do ochrony placów budowy.

Alarm w naszym domu

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Alarm w naszym domu Alarmy niezależne to takie, które nie są wpięte w system powiadamiania i monitoringu w firmie ochroniarskiej. Wprawdzie takie urządzenie może być wyposażone w nadajnik GSM, ale wiadomości będą wysyłane do osoby, której numer został zdefiniowany – na przykład właściciela. To rozwiązanie jest dobre, jeżeli mieszkamy stosunkowo blisko swojej budowy i czas dotarcia na nią jest krótki. W innych przypadkach lepiej skorzystać z usług profesjonalistów i wybrać doświadczoną agencję ochrony, która zajmuje się również ochroną budów. Koszty z tym związane nie muszą być wysokie. Początkowe ceny wynoszą od 25 złotych na miesiąc. Jest to bardzo niewiele, szczególnie jeśli porównamy to z możliwymi stratami wywołanymi kradzieżą kosztownych materiałów. Wybierając firmę ochroniarską do strzeżenia budowy i materiałów, wybierać należy taką która zapewnia najkrótszy czas interwencji na zgłoszenie. Średni czas przyjazdu na miejsce nie powinien przekraczać 15 minut w ciągu dnia i 10 minut w nocy. Wszystkie inne firmy, które oferują jeszcze niższe ceny i dłuższe czasy dojazdu nie są dobrymi rozwiązaniami. W momencie kiedy ochroniarze będą jechali na miejsce zdarzenia, złodzieje mogą pod osłoną nocy wynieść wszystkie materiały i samochodem oddalić się w nieznanym kierunku. Wówczas ich odnalezienie będzie prawie niemożliwe.

Alarmy bezprzewodowe

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Alarmy bezprzewodowe Alarmy bezprzewodowe na budowy oferowane są jako syreny, lub mogą występować w parze z sygnalizatorem wizualnym. Wykrycie ruchu uruchamia sygnał dźwiękowy, który z kolei oznajmia okolicznym mieszkańcom że miała próba włamania. Bardziej zaawansowane modele mogą być połączone z nadajnikiem GSM, który z kolei będzie wysyłał powiadomienie SMS na zdefiniowany wcześniej numer telefonu komórkowego – najczęściej właściciela budowy. Zestawy gotowe do montażu można zakupić w marketach budowlanych, a także sklepach z elektroniką użytkową. Cena zakupu wynosi zazwyczaj kilkaset złotych. Po zakończonej budowie alarm w dalszym ciągu może służyć do chronienia naszej nieruchomości. Warto jednak wtedy zamienić zasilanie bateryjne na sieciowe z podłączeniem do akumulatora dużej pojemności.

Domek na narzędzia

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,

Domek na narzędzia Dbając o naszą działkę stajemy się posiadaczami odpowiednich narzędzi, które z czasem zajmują na naszej działce coraz więcej miejsca. Bardzo popularnym pomysłem staje się budowanie domków na narzędzia, dzięki nim jesteśmy w stanie zaoszczędzić bardzo wiele miejsca w naszych budynkach. Domki można wykonywać w kilka sposobów. Oczywiście pomijamy tutaj fakt budowania fundamentów, ponieważ wymagane byłyby odpowiednie dokumentu. W chwili stawiania lekkiej konstrukcji, możemy robić bez obaw o stronę papierkową. Najpopularniejszym materiałem służącym do budowy domków na narzędzia jest drewno. Konstrukcję wykonujemy z belek drewnianych, najczęściej o przekroju cztery na cztery centymetry. Wielkość domku zależy od ilości posiadanych przez nas narzędzi oraz od wielkości działki, jednak najczęściej nie przekracza on kilku metrów kwadratowych powierzchni. Bardzo ważne jest przygotowanie odpowiedni wytrzymałego mocowania na futrynę i drzwi. Narzędzia ogrodowe jak kosiarka posiadają stosunkowo wysoką wartość, a więc ich kradzież będzie odczuwalna dla każdego z nas. Tak więc odpowiednie zabezpieczenie domku jest niezwykle ważne. Drzwi powinny być zamykane na wytrzymałą kłódkę, która zdecydowanie odstraszać będzie wszelkich nieproszonych gości.