Ubezpieczenie budowy

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Ubezpieczenie budowy Czy słyszeliście o tym, że można ubezpieczyć swoją budowę? Dla wielu z was może to być zaskoczeniem, ale zmiany w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych zaszły tak daleko, że obecnie wiele z nich sprzedaje polisy ubezpieczeniowe dla prywatnych budów. W jakim celu warto nabyć takie ubezpieczenie? Jak wiadomo budowa często jest otwarta nie tylko dla pracowników, ale i osób postronnych. Na budowie często może również dochodzić do poważnych wypadków. Wreszcie, podczas kataklizmów pogodowych, budowa podobnie jak istniejące już domy mogą ulec całkowitemu lub częściowemu zniszczeniu. A wraz z budową zgromadzone na placu materiały budowlane i wykończeniowe. Wykupienie polisy ubezpieczeniowej na swoją budowę chroni nasze interesy przez zrujnowaniem z powodu czynników niezależnych od nas. Suma gwarancyjna, na jaką opiewa polisa na budowę będzie zależała od kilku czynników. Decydująca jest wycena przez rzeczoznawcę, chociaż wiele firm korzysta również z operatów, przygotowanych przez inwestora i zatwierdzonych przez ubezpieczeniowego rzeczoznawcę. To czy budujemy za pieniądze pochodzące z kredytu hipotecznego czy też za swoje własne również ma znaczenie.

Mądry inwestor

Kategoria: Porady
Tagi: , , ,

Mądry inwestor Co robi mądry inwestor na etapie budowania domu? Sięga po dobrze przygotowany projekt domu energooszczędnego. Tylko takie domy spełniają bardzo wysokie normy i wytyczne komisji europejskiej w zakresie efektywności cieplnej. Korzystanie z nowoczesnych i termoizolacyjnych materiałów to kolejna rzecz, która może nam pomóc w tym, aby w naszym domu mieszkało się dobrze i tanio. Nie musimy się jednak martwić tym, że zostaniemy skazani na zawsze na wysokie koszty ogrzewania, jeżeli nie zadbaliśmy o dobrą grubość izolacji. W każdym momencie mamy szansę docieplenia budynku. Niestety to będzie się już wiązało z dodatkowymi kosztami, których można całkowicie uniknąć podczas budowania domu. Miejcie to na uwadze drodzy inwestorzy. Nie pozwólcie aby pozorna oszczędność na zakupie styropianu wzięła górę nad rzeczywistym komfortem mieszkania w dobrze ocieplonym domu lub mieszkaniu.

Pieniądze na budowę

Kategoria: Budowa domu
Tagi: , ,

Pieniądze na budowę Kiedy już wiesz ile potrzebujesz pieniędzy, czy musisz brać kredy i ile czasu zajmie ci budowa domu, powinieneś znaleźć miejsce, w którym on powstanie. Może, ale nie musi to oznaczać konieczności zakupu działki. W Polsce wiele osób ma w swoim posiadaniu bardzo rozległe grunty, które mogą być wykorzystane pod zabudowę mieszkalną. Jeśli są one zlokalizowane w ciekawym miejscu, można mocno zredukować koszty budowy. Szczególnie jeżeli w pobliżu parceli przebiegają linie energetyczne, wodociągi i kanalizacja. Ostatnim etapem jest wybór projektu domu. Tu mogą się pojawić największe wątpliwości związane z tym, że nie zawsze znamy swoje oczekiwania. To że obecnie najlepszym będzie dla nas niewielki domek, nie oznacza że tak samo będzie za kilka lat. Wybierając projekt domu dla swojej rodziny należy patrzyć długofalowo i perspektywicznie. Musimy przewidzieć nasze życie za kilka lat i w tym kierunki ma podążać wybór projektu naszego domu. Po tych wszystkich czynnościach będzie można zasiąść w fotelu i zacząć analizowanie różnych firm budowlanych, którym powierzymy odpowiedzialne zadanie, którym jest wybudowanie naszego nowego, rodzinnego domu, w którym życie nabierze nowych smaków i kolorów, a my z radością spojrzymy w przyszłość.