Ogrodzenie z klinkieru

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Ogrodzenie z klinkieru Kiedy już zakończymy inwestycje związane z budową domu watro pomyśleć o ogrodzeniu. Dzięki niemu odgrodzimy naszą posesję do sąsiada i zabezpieczymy przed niepożądanym wtargnięciem osób trzecich. Dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o budowę ogrodzenia jest ogrodzenie z klinkieru. Dzięki płytce klinkierowej nasze ogrodzenie stanie się jeszcze bardziej trwalsze. Klinkier jest przede wszystkim materiałem mało nasiąkliwym, dzięki czemu jest odporny na warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy mróz. Dodatkową jego zaletą jest fakt, że przez lata nie wymaga żadnej ingerencji z naszej strony, jeśli naturalnie będzie właściwie wykonane. Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać budując ogrodzenie z klinkieru jest zalanie fundamentów. Powinny być one dość głębokie w zależności od rodzaju podłoża od 80 do 140 cm pod powierzchnią ziemi. Kolejnym krokiem po fundamencie jest izolacja ław do tego celu używamy najczęściej masy bitumicznej dzięki temu zabezpieczymy ogrodzenie przez erozją i niszczeniem fundamentów. Następnym krokiem jest murowanie cegły a następnie wypełnianie przestrzeni między płytkami zaprawą murarską. Musimy zwrócić na nią szczególną uwagę, ponieważ jeśli użyjemy złej zaprawy lub będzie ona niewłaściwie przygotowana może zaprocentować to w przyszłości licznymi wykwitami na naszym ogrodzeniu.

Z płotem czy bez

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,

Z płotem czy bez Nowoczesne społeczeństwo bardzo często zadaje sobie pytanie o wygląd własnego ogrodzenia. Nasza polska kultura zaczyna pobierać trendy z zagranicznych społeczeństw, co zaczyna być coraz bardziej widoczne. Najnowsze trendy zaczerpnięte ze Stanów Zjednoczonych stawiają na otwartość i minimalizm. Tak, więc nasza działka nie powinna posiadać ogrodzenia. Bardzo ciekawym wyglądem jest piękny trawnik graniczący z chodnikiem. Natomiast rolę ogrodzenia ma tutaj delikatny żywopłot kilka metrów od domu. Zwykle wyznacza on ścieżki, po których należy się poruszać. Należy jednak pamiętać, że życie w Polsce nie jest takie proste i bezpieczne. Musimy borykać się z częstymi napadami i stosunkowo wysoką przestępczością, a brak ogrodzenie stanowi niemalże zachętę dla wszelkich nieproszonych gości. Myśląc analogicznie do braku ogrodzenia, jego posiadanie sprawia, że czujemy się bezpiecznie, oczywiście jest to powód, dla którego większość społeczeństwa decyduje się na grodzenie działki. Pytanie to naturalnie bardzo osobista rzecz tak, więc ostateczna decyzja zawsze leży po stronie inwestora, dlatego możemy spotkać się z taką różnorodnością. Jedyna powtarzalność ma miejsce w przypadku zabudowy szeregowej, gdzie rodzaj ogrodzenia jest wymogiem odgórnym.

Ogrodzenie z siatki

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Ogrodzenie z siatki Wykonanie ogrodzenia to obecnie jedna z pierwszych prac budowlanych, jakie mają miejsce na naszej działce. Każdy z nas pragnie mieć odrobinę prywatności, a dzięki odpowiedniemu ogrodzeniu zostaje ona nam zapewniona. Bardzo popularnym sposobem grodzenia działki jest wykorzystanie siatki plecionej. Istnieje kilka wariantów na wykonanie takiej siatki, natomiast montaż przeważnie wygląda identycznie dla każdej wersji. Siatka jest to nic innego jak plecionka z drutu ocynkowanego, powlekanego odpowiednią warstwą PCV, która zabezpiecza przed utlenianiem się cynku. Siatkę możemy kupić w większości sklepów z akcesoriami budowlanymi. Siatka ogrodzeniowa swoją popularność zawdzięcza głównie niskiej cenie, szybkości montażu i oczywiście estetycznemu wyglądowi. Podstawą jest zakup odpowiedniej ilości akcesoriów do wykonania montażu, ponieważ sama siata to dopiero początek. Do tego rodzaju ogrodzenia potrzeba nam będzie odpowiedniej ilości słupków, przelotek, maskownic itp. Rozpoczynamy od ustawienia słupków, powinny one być dobrze utwierdzone w ziemi, aby ogrodzenie nabrało stabilności. Następnie montujemy większość akcesoriów, jak przelotki czy naciągacze. Następnie naciągamy siatkę i nasze ogrodzenie jest godne podziwu.

Płot z paneli

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Płot z paneli Grodzenie działki to pole do popisu inwestorów. Obecnie samo grodzenie działki to nie tylko wymóg bezpieczeństwa czy ochota zwiększenia prywatności. To zdecydowanie potrzeba pokazania sąsiadom swojego gustu oraz pomysłowości. Obecnie grodzenie działek za pomocą siatki plecionej wychodzi już z mody. Bardzo popularną formą ogrodzenia są panele. Jest to nic innego jak specjalnie przygotowane segmenty ogrodzenie z prętów najczęściej cynkowych. Dzięki cynkowaniu znacznie zwiększa się żywotność drutów. Następnie są one powlekane warstwą PCV, jak w przypadku siatki lub są malowane odpowiednimi farbami. Oczywiście każda z form zabezpieczenia metalu jest skuteczna. Druty na panele są odpowiednio gięte, dzięki czemu wyglądają znacznie ładniej od siatki. Montaż paneli jest również o wiele łatwiejszy, ponieważ po ówczesnym przygotowaniu słupków wystarczy jedynie je przyłożyć i zabezpieczyć specjalnymi obejmami, które najczęściej są dawane w komplecie do kupowanego ogrodzenia. Panele mają wysokość od półtora metra wzwyż. W połączeni z deskami betonowymi, które układa się pod ogrodzeniami dają nam odpowiednio wysokie ogrodzenie, aby zniechęciło większość włamywaczy. Zastosowanie ogrodzeń panelowych często ma miejsce na kompleksach działkowych.