Budowa willi – skąd brać projekt

Kategoria: Papiery
Tagi: , ,

Budowa willi – skąd brać projekt W sprzedaży oraz w internecie znajdziemy wiele katalogów z gotowymi projektami domów jednorodzinnych. Jednak kiedy zamierzamy wybudować willę, pojawia się problem. Dla takich nieruchomości wcale nie ma tylu projektów, ile byśmy chcieli otrzymać. Czy nie można zatem liczyć na gotowe projekty willi? Czy jesteśmy zawsze skazani na indywidualne projekty, gdy zamierzamy stać się właścicielem niebanalnego, dużego domu, w którym będzie mieszkało się wygodnie? Okazuje się że tak. Dlaczego architekci tak niechętnie projektują wille i nie czynią z nich projektów gotowych do zakupu. Odpowiedź jak zwykle jest prosta. Nakład czasu na wykonanie projektu domku jednorodzinnego i projektu willi jest zupełnie inny. Projekty domków są najchętniej kupowane. Akceptowany koszt budowy takiej nieruchomości to kolejna zaleta i czynnik, przemawiający za takimi projektami. Niestety wybudowanie luksusowej willi to koszt kilkukrotnie przewyższający wartość domku dla jednej rodziny. To z kolei oznacza że wykonanie projektu zajmuje więcej czasu i jest droższe. Mało który architekt chce się zdecydować na poświęcenie olbrzymiej ilości czasu na to, aby przygotować projekt, który nie daje gwarancji że zostanie kiedyś sprzedany. Poza tym, wielu inwestorów decydujących się na wybudowanie tak luksusowej rezydencji dysponuje dużym budżetem. Jest on tak wielki, że bez problemów mogą sobie pozwolić na to aby zamówić projekt pod własne dyktando. Jest to wręcz wskazane, gdyż pozwala umieścić w nieruchomości wszystkie rzeczy, których się oczekuje.

Zagospodarowanie działki

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Zagospodarowanie działki Inwestorzy zazwyczaj główną uwagę przywiązują do budowy domu. Cały teren wokół budynku spada na drugi plan, nie możemy go jednak tak pomijać, bo zamieszkamy na placu budowy. Wszytko, o czym marzymy musimy dobrze przemyśleć i zacząć prace zanim pojawią się na działce rośliny dzięki temu nie zniszczymy ich. Po pierwsze planujemy cale oświetlenie działki, ponieważ musimy odpowiednio wcześniej rozłożyć kable. Po drugie utwardzamy ścieżki po to by porą zimową czy jesienną nie tonąć w błocie. Jeśli chcemy mieć piękny i wygodny ogród nie zapominajmy o kranach na zewnątrz trzeba też wcześniej przygotować teren pod położenie instalacji wodnej. Naszej pracy nie powinniśmy oddalać w czasie, ponieważ działamy na swoją niekorzyść. Im szybciej posadzimy drzewa czy rośliny tym szybciej nam urosną i nasz ogród zacznie żyć. W projektowaniu przestrzeni wokół domu nic nie jest przypadkowe wszytko musi łącznie się uzupełniać. Jeśli chodzi o rośliny musimy dobrze orientować się, jakich warunków potrzebują tylko wtedy będą pięknie rosły a my stworzymy swój cichy zakątek. Na początku działka nie wygląda dobrze wszytko jest zapuszczone, rozwalone jednak z czasem uporządkujemy nawet największą przestrzeń. Musimy pamiętać ze działka jest naszą wizytówką

Prestiż

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Prestiż Jeżeli też należysz do konsumentów i przyszłych inwestorów, dla których bardziej od pieniędzy liczy się prestiż, powinieneś znaleźć duże i doświadczone biuro projektowe, które na swoim koncie ma wiele projektów na wille. Nie zawsze klientami takich biur są Polacy, oraz nie zawsze te inwestycje powstają w naszym kraju. W dużej liczbie wypadków, budowa willi wg projektu krajowego architekta jest realizowana w jednym z krajów śródziemnomorskich. Dlaczego więc projekt na willę zamawiany jest w polskim biurze projektowym? Odpowiedź po raz kolejny jest niezwykle prosta. To zasługa niskich cen i bardzo utalentowanych projektantów, którzy mają duże umiejętności w zrealizowaniu oczekiwań klientów. Również tych niewypowiedzianych oczekiwań, często trudnych do rozpoznania. Wiedząc już co jest powodem tak dużego zainteresowania polskimi architektami, nie będziemy mieć wątpliwości że projekt willi na zamówienie jest lepszym wyborem niż projekt gotowy, wzięty prosto z półki z katalogami.

Dom – co powinien mieć

Kategoria: Porady
Tagi: , ,

Dom – co powinien mieć Wydajesz kilkaset tysięcy na zbudowanie domu, dlatego powinieneś w najdrobniejszym szczególe zaplanować wszystkie rzeczy, które będą w nim występowały. Inwestycja jaką jest budowanie domu to nie zakup samochodu lub postawienie altanki na narzędzia. Jedna decyzja będzie ważyła na całej reszcie życia twojego i twojej rodziny. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak budowa domu może wpłynąć na nas, oraz o jakich rzeczach musimy pamiętać na etapie wyboru projektu, aby późniejszy dom był taki, jak chcieliśmy mieć, ale nie potrafiliśmy tego wyobrazić sobie.Garaż – to jedno z pomieszczeń, o których bardzo często zapomina się podczas projektowania i późniejszego budowania domu. Nieraz klienci twierdzą, że garaż połączony z domem to niepotrzebne koszty, których nie chcą ponosić. Zapominają jednak o tym jak wielki jest to komfort w deszczową pogodę wsiąść prosto do auta suchą stopą, bez konieczności wychodzenia na dwór. Jeżeli połączony z częścią mieszkalną garaż wyposażymy w automatyczną bramę, to komfort użytkowania będzie nieporównywalny do żadnych innych rozwiązań. Ostatecznie koszty wybudowania garażu w bryle domu nie są tak wielkie, aby były trudne do zaakceptowania. Nad garażem może zostać zaprojektowana przestrzeń mieszkalna, lub taras. Jedno i drugie to bardzo dobre pomysły, aby cieszyć się jeszcze bardziej funkcjonalnym domem.

Projekt działki

Kategoria: Papiery
Tagi: , ,

Projekt działki Planując zagospodarowanie działki musimy przede wszystkim uwzględnić położenie naszego domu, to on w dużej mierze przesądza czy nasza działka jest dużym ternem nasłonecznionym czy też może tylko wąskim paskiem zieleni. Jak widać wszytko jest ze sobą ściśle powiązane. Działkę musimy zorganizować tak abyśmy dobrze się na niej czuli. Jeśli lubimy ogrody watro dom usytuować na przodzie działki z kolei, kiedy nie lubimy prac na działce oraz roślin wówczas dom może zajmować większą cześć naszego terenu. Planując działkę musimy też zapoznać się z jej stanem, czyli dokonać inwentaryzacji wszystkich roślin, jakie tu są. Musimy je uwzględnić w swym projekcie, czyli sprawdzić ich stan i czy można je wyciąć. Wiele z drzew jest pod ochroną i jest to nie możliwe. Drzewa można też wykorzystać do zacienienia ogrodu, uzyskać dzięki nim troszkę intymności, czy osłonić się przed kurzem, który może być bardzo uciążliwy. Kiedy już zaplanujemy zieleń musimy zastanowić się nad położeniem poszczególnych elementów na działce, czyli planujemy podjazdy, place zabaw, ogrody. Dzięki tej malej urbanistyce możemy właściwie wydzielić przestrzeń, aby uzyskać jak najwięcej wolnego terenu. Dobrym pomysłem jest przed przystąpieniem do prac fizycznych nanieść wszystko na plan i zrobić własny projekt działki wyeliminuje to błędy i stratę czasu.