Jak chronić budowę domu?

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,

Jak chronić budowę domu? Budowa domu to miejsce, w którym często zgromadzono materiały o znacznej wartości. Jako takie mogą być bardzo interesujące dla złodziei. Trzeba się więc odpowiednio chronić przed możliwością zostania obrabowanym. W ciągu dnia, kiedy na budowie znajdują się pracownicy takie ryzyko nie istnieje. Problem zaczyna się nocą, kiedy plac budowy domu pustoszeje. Problem nie jest taki dotkliwy, kiedy w otoczeniu znajdują się inne domy. Jeżeli jednak budowa położona jest na uboczu, ryzyko bardzo wzrasta. W takich momentach przydaje się wiedza o możliwych sposobach ochrony. Dziś omówimy kilka z nich, wskazując na najlepsze i najbardziej skuteczne. Pierwszym pomysłem, który większości osób będzie przychodził do głowy to zatrudnienie stróża nocnego. To bardzo skuteczne, ale również kosztowne. Niestety, nie zawsze jedna osoba będzie mogła sobie poradzić z grupą złodziei, szczególnie mocno zdeterminowanych do wejścia na posesją. Wówczas znacznie bezpieczniej skorzystać z elektronicznych systemów zabezpieczenia mienia. Alarmy – to coraz popularniejsze rozwiązanie. Można wyróżnić dwa systemy alarmowe, stosowane do ochrony placów budowy.

Ogród owocowy

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,

Ogród owocowy Jeśli nasza działka jest spora a my nie mamy planów, co zrobić z jej metrażem możemy pokusić się o założenie ogrodu owocowego. Na początku wybieramy odpowiednie miejsce, najlepiej z tylu domu tak by nie zakrywać go. Drzewa powinniśmy sadzić w sporych odstępach zapobiegniemy dzięki temu łączeniu się gałęzi i spowolnionemu wzrostowi roślin. To, co posadzimy zależy tylko od nas musimy jednak liczyć się z faktem, że o rośliny te, co pewien czas będziemy musieli zadbać. Ogród owocowy to nie tylko drzewka owocowe to krzewy, jagody. Ogród owocowy ma wiele zalet po pierwsze mamy dostęp do świeżych owoców o każdej porze dnia. Możemy spożywać je na bieżąco, wykonywać z nich przetwory lub po prostu przechowywać na czas zimy, dzięki temu oszczędzamy sporo pieniędzy, ponieważ zimową porą ceny owoców szaleją. Po drugie mamy pewność, z jakiego źródła pochodzą plony wiemy ze nie zastosowano do nich sztucznych chemikaliów oraz pestycydów. Ogród owocowy to też dobra alternatywa na brzydki trawnik, drzewa dają nie tylko owoce, ale też i cień, dzięki czemu osłaniają ziemie trawę i pozostałe rośliny. Ogród owocowy nazywamy sadem nie musi mieć jednak postaci skupiska drzew, nawet sad można ciekawie zaaranżować i zbudować w nim na przykład altanę czy hamak.

Bramy przesuwne

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,

Bramy przesuwne Wybór bramy dla naszego ogrodzenie to jak się okazuje dość odpowiedzialne zadanie, ponieważ od dokonania odpowiedniego wyboru zależeć będzie komfort obsługi i doczesnego życia. Rozpoczynając budowę domu musimy posiadać odpowiednie środki, a jak sami się przekonacie na własnym domu nie ma, co oszczędzać, ponieważ to właśnie w takim budynku spędzimy resztę życia. Oczywiście sam dom to nie wszystkim, również nasze ogrodzenie powinno iść z duchem czasu i bardzo dobrym pomysłem jest doinwestowanie tej części prac. Bardzo popularne stają się bramy przesuwne, a to z tego powodu, że znacznie zwiększają prestiż ogrodzenia, oraz dają nam większą wygodę użytkowania. Oczywiście, aby posiadać bramę przesuwną musimy spełniać kilka ważnych warunków, a najważniejszym z nich jest odpowiednie miejsce. Zwykle bramy przesuwne posiadają do kilku metrów długości, a z powodu systemu ich otwierania za bramą przesuwną musimy posiadać minimum kilka metrów wolnej przestrzeni, gdzie brama będzie się chowała podczas otwierania. Bramy takie również zwykle posiadają sterowanie zdalne, dzięki czemu nie musimy opuszczać pojazdu, aby ją otworzyć, jest to jednak dość znaczny wydatek i nie każdego z nas na niego stać.

Ogrodzenie z klinkieru

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Ogrodzenie z klinkieru Kiedy już zakończymy inwestycje związane z budową domu watro pomyśleć o ogrodzeniu. Dzięki niemu odgrodzimy naszą posesję do sąsiada i zabezpieczymy przed niepożądanym wtargnięciem osób trzecich. Dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o budowę ogrodzenia jest ogrodzenie z klinkieru. Dzięki płytce klinkierowej nasze ogrodzenie stanie się jeszcze bardziej trwalsze. Klinkier jest przede wszystkim materiałem mało nasiąkliwym, dzięki czemu jest odporny na warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy mróz. Dodatkową jego zaletą jest fakt, że przez lata nie wymaga żadnej ingerencji z naszej strony, jeśli naturalnie będzie właściwie wykonane. Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać budując ogrodzenie z klinkieru jest zalanie fundamentów. Powinny być one dość głębokie w zależności od rodzaju podłoża od 80 do 140 cm pod powierzchnią ziemi. Kolejnym krokiem po fundamencie jest izolacja ław do tego celu używamy najczęściej masy bitumicznej dzięki temu zabezpieczymy ogrodzenie przez erozją i niszczeniem fundamentów. Następnym krokiem jest murowanie cegły a następnie wypełnianie przestrzeni między płytkami zaprawą murarską. Musimy zwrócić na nią szczególną uwagę, ponieważ jeśli użyjemy złej zaprawy lub będzie ona niewłaściwie przygotowana może zaprocentować to w przyszłości licznymi wykwitami na naszym ogrodzeniu.

Alarm w naszym domu

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Alarm w naszym domu Alarmy niezależne to takie, które nie są wpięte w system powiadamiania i monitoringu w firmie ochroniarskiej. Wprawdzie takie urządzenie może być wyposażone w nadajnik GSM, ale wiadomości będą wysyłane do osoby, której numer został zdefiniowany – na przykład właściciela. To rozwiązanie jest dobre, jeżeli mieszkamy stosunkowo blisko swojej budowy i czas dotarcia na nią jest krótki. W innych przypadkach lepiej skorzystać z usług profesjonalistów i wybrać doświadczoną agencję ochrony, która zajmuje się również ochroną budów. Koszty z tym związane nie muszą być wysokie. Początkowe ceny wynoszą od 25 złotych na miesiąc. Jest to bardzo niewiele, szczególnie jeśli porównamy to z możliwymi stratami wywołanymi kradzieżą kosztownych materiałów. Wybierając firmę ochroniarską do strzeżenia budowy i materiałów, wybierać należy taką która zapewnia najkrótszy czas interwencji na zgłoszenie. Średni czas przyjazdu na miejsce nie powinien przekraczać 15 minut w ciągu dnia i 10 minut w nocy. Wszystkie inne firmy, które oferują jeszcze niższe ceny i dłuższe czasy dojazdu nie są dobrymi rozwiązaniami. W momencie kiedy ochroniarze będą jechali na miejsce zdarzenia, złodzieje mogą pod osłoną nocy wynieść wszystkie materiały i samochodem oddalić się w nieznanym kierunku. Wówczas ich odnalezienie będzie prawie niemożliwe.

Altana na działce

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,

Altana na działce Zagospodarowanie działki mieszkalnej to wbrew pozorom nie jest proste zadanie, a więc musimy zrobić to z pomysłem i wyobraźnią. Dzięki odpowiednim pomysłem może ona stać się doskonałym miejsce na spotkania towarzyskie. Każdy z nas pragnie pochwalić się przyjaciołom swoimi osiągnięciami, a więc będziemy potrzebowali do takich spotkań odpowiedniego miejsca. Bardzo fajnym pomysłem okazuje się altana. Ta część działki w szybki czasie stanie się bardzo popularna a dzięki temu zacznie spędzać więcej czasu na zewnątrz. Altana to nic innego jak konstrukcja zwykle drewniana z zadaszeniem. Zanim przystąpimy do wybudowania altany musimy odpowiedni przygotować podłoże. Pierwszym sposobem jest wylanie betonowej płyty, która pełnić będzie rolę podłogi. Beton jest bardzo wytrzymałym materiałem, który zapewni nam długą żywotność, należy jednak wspomnieć, że nie da się go modyfikować, a próba przeniesienia altany może okazać się niemożliwa. Drugim sposobem jest wykonanie podłoża z drewna. Bardzo popularne stało się układanie palet, następnie łączenie ich za pomocą desek drewnianych, mają one znacznie mniejszą żywotność niż beton, ale w przypadku próby przeniesienia nie stawia najmniejszych oporów.