Ogródek warzywny

Kategoria: Relaks
Tagi: , , ,

Ogródek warzywny Każdy z nas ceni sobie warzywa. Używamy je w zasadzie, co dziennie do kolokacji czy też obiadu. Dzięki nim możemy do naszego organizmu dostarczyć odpowiednią dawkę witamin oraz składników mineralnych. Wiele osób posiadających działkę nie wyobraża sobie nie mieć na niej ogródka warzywnego. Jakie jednak miejsce na nie wybrać? Sprawa nie jest prosta, ponieważ warzywa do prawidłowego wzrostu potrzebują zarówno światła, jaki wody, dlatego najlepiej, aby był to teren częściowo zacieniony i nie bezpośrednio na słońcu. Jeśli nie mamy takiego miejsca możemy szybko je stworzyć, pomogą nam drzewa owocowe, które zacienią przestrzeń. Kolejnym aspektem jest odległość od domu. Dobrze, aby ogródek był stosunkowo, blisko ponieważ wtedy korzystanie z jego dobrodziejstw jest o wiele bardziej wygodne i szybkie. Pamiętajmy też, że ogródek nie musi być wcale zwykłą przestrzenią użyteczną można z tego fragmentu działku zrobić coś innowacyjnego, czyli na przykład ciekawie wykonać ogrodzenie może być drewniane lub z kamieni. Tak na prawdę wszytko zależy od naszej koncepcji i pomysłowości. Ogródek może wyglądać ładnie a przy tym być bardzo użyteczny i wygodny nic dziwnego, że wciąż cieszy się tak dużym powodzeniem wśród działkowiczów.

Plac zabaw dla dzieci

Kategoria: Relaks
Tagi: , , ,

Plac zabaw dla dzieci Działka jest terenem, który możemy zagospodarować w sposób dowolny musimy skupić się na zagadnieniu, co tak na prawdę jest nam potrzebne. Jeśli mamy małe dzieci to na pewno powinniśmy postawić na plac zabaw. Dzieci uwielbiają się bawić na świeżym powietrzu, biegać i być ciągle w ruchu znakomitym pomysłem na pozbycie się z nich nadmiaru energii jest na pewno plac zabaw. Rodzaj takiego miejsca uzależniony będzie od wieku naszych pociech. Jeśli są one małe decydujemy się na huśtawki, tory przeszkód czy piaskownice wszystkie te elementy można później rozbudować tak, aby plac rozwijał się wraz z dzieckiem. Bez względu na to, co znajdzie się w naszym placu zabaw musi być to miejsce dobrze usytuowane, czyli na początku planujemy teren oraz rozmiar placu. Plac najlepiej jest umiejscowić w sąsiedztwie drzew wówczas dzieci mają osłonę przed nadmiarem słońca po drugie najlepiej, aby był on na trawie, ponieważ ona amortyzuje wszelkie urazy, przewroty. Kolejnym aspektem jego lokalizacji jest bliskie sąsiedztwo z tarasem lub oknem tak, aby dzieci mogły być na widoku swoich rodziców szczególnie, kiedy są małe i mają tysiąc pomysłów na minutę. Plac zabaw to wspaniałe miejsce do spędzania wolnego czasu dla dzieci jednak musi być to przede wszystkim miejsce bezpieczne

Skalniak

Kategoria: Relaks
Tagi: , ,

Skalniak Teren wokół naszego domu jest naszą wizytówką, dlatego też powinniśmy dokładnie zaplanować jak ma on wyglądać. Dla osób, które nie lubią zbyt dużej ilości roślin, kwiatów a jednak chcą, aby na podwórku znajdowało się troszkę żywej roślinności dobrym pomysłem jest skalniak. Jest to nic innego jak kompozycja składająca się z kamieni, skał oraz roślin bylinowych. Samo wykonanie skalniaka jest bardzo proste wystarczy tylko zaopatrzyć się w dużą ilość kamieni czy też skał oraz ziemi. Cały skalniak musi tworzyć małą górkę, będzie zachowywała swój kształt i wielkość za pomocą solidnej podstawy z kamieni. Na skalniaku możemy sadzić w zasadzie wszystkie rośliny, czyli począwszy do bylin po drzewka ozdobne. Każdy skalniak można też wzbogacić dodatkowymi elementami, czyli figurkami wykonanymi z gipsu lub lampami solarnymi, które po zmroku oświetlą naszą kompozycję. Decydując się na skalniak musimy dokładnie wybrać miejsce na jego wykonanie, ponieważ z tym gdzie się on znajdzie będzie związana całą roślinność. Na słońcu znakomicie przetrwają byliny w cieniu zaś iglaki. Skalniak jest dość wyrazistą kompozycją, która nie wymaga dużej pracy oraz wkładu własnego. Wystarczy tylko dobry pomysł oraz kilka kamieni, aby wykonać skalniak w naszym ogrodzie.

Oczko wodne

Kategoria: Relaks
Tagi: , , ,

Oczko wodne Kolejną często wybieraną kompozycją do naszego ogrodu jest oczko wodne. Jego wykonanie związane jest ze sporą praca, ale efekt jest ogromny. Oczko wodne dobrze jest budować na gruncie żyznym. Na początku wybieramy miejsce na wykonanie projektu następnie decydujemy jak ma nasze oczko wyglądać, jeśli ma być nie wielkich rozmiarów możemy wybrać gotowe baseny w sklepie i wkopać je w ziemię w zasadzie nie musimy robić nic więcej. Jeśli natomiast inwestycja jest większa musimy na początek wykopać spory dół, który następnie wyłożymy folią dość grubą, chodzi o to, aby folia izolowała ziemie do wody a tym samym, aby jej nie pobierała. Kiedy wszytko jest już wykonane i zabezpieczone na powierzchni zostaje tylko udekorowanie naszego oczka wodnego. Najlepiej w tym celu posadzić w nim rośliny typowo wodne a nawet wpuścić do wody rybki, dzięki czemu uzyskamy efekt małego stawu. Oczko wodne daje nam tak naprawdę wiele możliwości możemy je powiększać wzbogacać o dodatkowe elementy lub po prostu pójść w stronę rustykalnego stylu i zamontować w nim fontannę. Oczko wodne jest piękną dekoracją każdego ogrodu i co ważne możemy przy nim miło spędzić czas wolny. Aby nie mieć problemu z jego czyszczeniem czy wymianą wody możemy dla własnej wygody zamontować też filtry lub pompy.

A może działka rekreacyjna?

Kategoria: Relaks
Tagi: , , ,

A może działka rekreacyjna? Znacznie korzystniej będzie zakupić działkę rekreacyjną, dzięki której będziecie mogli wypoczywać na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Jednak to nie wszystkie rzeczy, które warto przeanalizować. Jeżeli na przykład nie macie wystarczających środków na to, aby budowa domu została zrealizowana bez kredytu bankowego, musicie być pewni że wasze zarobki wystarczą na pokrycie wszelkich zobowiązań finansowych, wiążących się z dalszym spłacaniem pożyczki na budowanie domu. Na samym końcu bardzo ważna i podbudowująca informacja. Jeżeli pomimo wszelkich wątpliwości i obiekcji nadal jesteście przekonani że chcecie mieć swój dom, to nie należy przejmować się potencjalnym ryzykiem. Pomimo że budowanie domu to proces długi i kosztowny, efekt zawsze jest wart swojej ceny. Możliwości, jakie oferuje własny dom nie mogą być porównane z żadnym innym mieszkaniem. Ogród, podjazd, a także miejsce do wypoczynku. To wszystko może być wasze i urządzone dokładnie tak, jak sobie tego wymarzyliście. Z pomocą architekta czy samodzielnie, zaprojektowanie domu może być dużą przyjemnością, której wspólnie będziecie się oddawać. Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji brać udziału w budowie, być może wasza pierwsza inwestycja budowlana będzie to premierową. Wierzcie lub nie, ale wiele osób twierdzi że dzięki wspólnemu budowaniu domu ich związek ponownie odżył i odzyskał to, co wydawało się że zostało na zawsze utracone. Entuzjazm, energię i siłę. Przekonaj się o tym na własnej skórze, wybierając projekt domu, który was na zawsze uszczęśliwi.

Basen

Kategoria: Relaks
Tagi: , , ,

Basen Nowoczesne budownictwo zakłada minimalizm w domu, często element ten powtarzany jest również na terenie działki. Młodzi ludzie coraz częściej odchodzą od pomysłu tworzenia ogrodów przesyconych kwiatami, sadami na rzecz trawnika i wygody. Dobrym pomysłem na zagospodarowanie dużej wolnej przestrzeni jest zakupienie basenu. Można tutaj kupić wersje gotową ze sklepu gdzie wystarczy tylko nalać wodę do wnętrza basenu lub stworzyć swój własny projekt od podstaw. Przygotowanie samego basenu nie jest bardzo trudne wystarczy tylko odpowiedni dół oraz motywacja. Przygotowane wgłębienie szaluje się wylewając beton a następnie możemy położyć na całości płytki dzięki nim basen będzie czysty i bardziej bezpieczny poza tym będzie izolował od posadzki. Jeśli chcemy mieć kąpielisko z prawdziwego zdarzenia możemy zamontować do basenu też filtry oraz pompy, dzięki czemu łatwiej wymienimy wodę i zachowamy czystość. Basen jest wspaniałym pomysłem szczególnie na upalne letnie dni wymaga od nas sporej inwestycji, ale daje ogromną wygodę. Jeśli się już na niego zdecydujemy pomyślmy o zadaszeniu wówczas basen dłużej będzie czysty a będziemy mogli dłużej z niego korzystać. Co warto zauważyć budowa basenów w ogrodach jest szczególnie popularna poza granicami kraju jednak coraz częściej nawet my Polacy się na nie decydujemy.